Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Wady postawy

Noszenie plecaka

Zanim zajdzie potrzeba aby leczyć choroby kręgosłupa, łagodzić coraz bardziej dotkliwe bóle pleców, bóle krzyża, czy chory kręgosłup szyjny, należy zadbać o profilaktykę, zapobieganie. Tymczasem lekarze biją na alarm, jeśli chodzi o wady postawy u dzieci. Statystyki są bezlitosne i mówią, że nasilenie wad postawy jest ogromne i spotyka się je już u 5,6-latków. A zatem ponad połowa gimnazjalistów będzie borykać się z problemem jakim są przewlekłe bóle kręgosłupa i poważne wady postawy.

Ogromna odpowiedzialność spada tu na barki rodziców, pediatrów oraz pedagogów, którzy muszą zadbać o odpowiednie nawyki, prawidłową sylwetkę, zapewnienie dzieciom właściwej dawki aktywności fizycznej. Problem zbyt ciężkich tornistrów, plecaków wydaje się niestety nie do rozwiązania w najbliższych latach. Jeśli chodzi o powszechnie diagnozowane wady postawy, choroby kręgosłupa, będą to trzy główne zniekształcenia kręgosłupa: zaokrąglone plecy, całkowicie zaokrąglone plecy, płaskie plecy. Zalecane są ćwiczenia korekcyjne indywidualne i grupowe pod okiem rehabilitanta.

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację z fizjoterapeutą, który zbada twoje dziecko funkcjonalnie i zaproponuje szereg ćwiczeń bądź specjslistyczną terapię.

Jeżeli bedzie potrzebne RTG kręgosłupa - fizjoterapeuta skieruję Cię do naszego lekarza specjalisty rehabilitacji ruchowej.

 

Wady postawy

  KONTAKT: ul. Spółdzielcza 25, Halinów, tel. (22) 760 54 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wizyty na stronie: dzisiaj: 33 wczoraj: 35 w tym tygodniu: 118 w tym miesiącu: 1161 w sumie: 194103
© Centrum Rehabilitacji Pod Dębami 2013, wykonanie strony - LUKNet