Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Masaż sportowy

masa sportowy1Masaż sportowy to bardzo skuteczna metoda regeneracji mięsni całego ciała, szczególnie po wysiłku fizycznym, do jakich niewątpliwie należy uprawianie sportu z zachowaniem ogólnych norm fizjologii człowieka.

Wykonany przed wysiłkiem podnosi skuteczność i wydajność pracy mięsni jednocześnie
w dużym stopniu zabezpieczając je przed ewentualnym urazem ( do których często dochodzi bez odpowiedniego przygotowania ). Masaż mięśni przez głaskanie i rozcieranie zwiększa ich ukrwienie, co w efekcie końcowym wspomaga ich odżywianie. Ma to bezpośredni wpływ na położone w pobliżu stawy, co znakomicie wpływa na poprawę ich pracy. Masaż ten
z wykorzystaniem odpowiedniej klasy specyfików oddziaływuje skutecznie na cały system mięśni szkieletowych poprawiając ich kondycje i elastyczność. Stosowany w leczeniu pourazowym daje doskonałe efekty oraz widoczne pozytywne zmiany struktury uszkodzonych bądź zanikających tkanek.

Masaż sportowy jest bardzo podobny do masażu klasycznego, a jedyna różnica polega na tym, iż w tym przypadku stosuje się bardziej energiczne i dłuższe rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. W tym zakresie masaż może przybrać formę: rozgrzewającą – przygotowującą do treningu, bądź zawodów; regeneracyjną – mającą na celu przywrócić do stanu normalnego organizm, po dużym wysiłku; bądź leczniczą – czyli wspomagającą leczenie urazów nabytych podczas treningów, lub zawodów. Z kolei ze względu na rodzaj zadań, jakie ma spełnić wyróżnia się: masaż podtrzymujący-kondycyjny, masaż przedwysiłkowy-zapobiegawczy, masaż międzywysiłkowy-regeneracyjny oraz masaż powysiłkowy-treningowy.

Masaż sportowy całościowy

czas – 60-70 min,

Masaż sportowy częściowy

czas – do 30 min,

Masaż sportowy całościowy+ taping

czas – ok. 70 min, 

Masaż sportowy częściowy+ taping

czas – ok 40 min,

  KONTAKT: ul. Spółdzielcza 25, Halinów, tel. (22) 760 54 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wizyty na stronie: dzisiaj: 33 wczoraj: 35 w tym tygodniu: 118 w tym miesiącu: 1161 w sumie: 194103
© Centrum Rehabilitacji Pod Dębami 2013, wykonanie strony - LUKNet